Zrnková káva: Kvalitná surovina na prípravu tej najlepšej kávy

Zrnková káva je vhodná na rôzne spôsoby prípravy kávy. Nezáleží tak na tom, či patríte medzi milovníkov jednoduchého espressa, cappuccina, či doma máte moka kanvičku. Výberová káva je nevyhnutnosťou pre každého milovníka tohto nápoja.

Káva

Arabica, alebo Robusta? Častá otázka pri výbere kávy. Pokiaľ aj vy váhate, ktorá káva pre vás bude najlepšia, zoznámte sa bližšie s vlastnosťami oboch typov. Zatiaľ čo Robusta je výrazne horká a má poväčšinu nulovú aciditu, Arabica je plná sladkých tónov a jej acidita je vysoká. Každý druh tak ponúka úplne odlišný chuťový profil. Na začiatok môžete vyskúšať zmes kávy, ktorá ponúka vyváženú kombináciu všetkých chutí. Neváhajte však objavovať rôzne chute, každé balenie zrnkovej kávy vás môže očariť niečím novým.

Zrnková káva

Nielen pôvod a typ kávových zŕn má veľký vplyv na výslednú chuť. Pražiareň kávy z nenápadných zelených zŕn vytvára pražením cenné kávové zrná, ktoré sú pripravené na výrobu kávového nápoja. Proces praženia je kľúčový, pretože výrazne ovplyvňuje chuťový profil kávy. Preto je dôležité vyberať kvalitnú kávu. Moritz Cafe je pražiarňou s bohatými skúsenosťami, spracováva iba výberovú kávu av ich ponuke tak na vás čaká rozmanitá zrnková káva.

Šálka ​​na espresso

Pokiaľ venujete výberu kvalitnej zrnkovej kávy veľkú pozornosť, nemali by ste podceňovať ani servírovanie kávy. Práve to je totiž tiež súčasťou celého zážitku. Kvalitná zrnková káva je základom, vďaka ktorému si môžete pripraviť kávu. Avšak pre tú najlepšiu chuť je kľúčová aj vhodná šálka na espresso, či prípadne iný druh kávy. Najlepšou voľbou je porcelán, ktorý udržuje optimálnu teplotu a arómu kávy. V ponuke pražiarne nájdete biele aj farebné šálky na kávu.

Cesta kávových zŕn až do vašej šálky rozhodne nie je jednoduchá. S trochou trpezlivosti však určite nájdete to pravé – kávu, ktorú si zamilujete.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram