Tohtoročnú dovolenku strávte v kúpeľoch obklopených prírodou – v Dudinciach

Plánujete dovolenku a zatiaľ stále neviete, kde sa tento rok vydať? Chcete zostať na Slovensku a spoznať miesto, kde je dobre mladým aj seniorom, kde si oddýchnete, budete môcť podnikať krásne prechádzky, kde nájdete zaujímavé zákutia i teplú vodu? Vyskúšajte naše odporúčania a objednajte si ubytovanie Dudince. Dovolenka tu sa vám bude zaručene páčiť.

Kúpele ocenia dvadsaťroční, päťdesiatroční aj osemdesiatroční

V dnešnej dobe, keď vôbec nežijeme správne, od mala dlho vysedávame za stolom, pri počítači, nemáme dostatok športu a podobne, máme problémy s pohybovým aparátom už veľmi skoro. Ak ste mali úraz, alebo máte sedavé zamestnanie, určite uvítate kúpele Dudince, kde sa zameriavajú na liečbu ochorení pohybového aparátu a srdcovo-cievneho systému. Vítaní sú ale aj tí, ktorí si chcú „len“ oddýchnuť a nabrať toľko potrebné sily na ďalšie mesiace.

Spolu s kúpeľmi môžete navštíviť aj chránený prírodný útvar Dudinskej travertíny. Jeden nájdete priamo v parku kúpeľov, ďalší neďaleko miestneho amfiteátra. Ide o 32 travertínových vaní, ktoré sa datujú do 19. až 20. storočia. Všetky ich môžete uvidieť na Náučnom chodníku Dudinské travertíny.

Na prechádzku po oddychu v kúpeľoch

Tiež nevydržíte príliš dlho nič nerobiť? Navštívte Tesárske Dúpence, ktoré sú vytvorené človekom už zrejme niekedy v roku 1902. Môžete ich nájsť na 4 miestach, stačí držať sa informačných tabúľ.

V meste si prezrite Šikmú vežu, ktorá bola postavená v roku 1871. Predtým slúžila evanjelikom i katolíkom na slávenie cirkevných sviatkov. Svoj pôvodný význam ale stratila počas 2. svetovej vojny po tom, čo prišla o zvony. Dodnes ale patrí k obľúbeným atrakciám pre svoje mierne vychýlenie.

Ubytujte sa cez Hauzi

Vďaka Hauzi môžete nájsť vyhovujúce ubytovanie s ohľadom na lokalitu, termín pobytu, počet osôb, typ ubytovania a ďalších detailov. Pozrite sa na hauzi.sk a behom chvíľočky nájdete ideálne ubytovanie pre pobyt v Dudinciach.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram