Súboj FrootVPN x VPNArea: Ktorá VPN vyhrala?

Koho sa oplatí objednať: Froot VPN, alebo je lepšie dať prednosť BullGuard? Porovnali sme obe VPN, sčítali body a výsledok je 6,2/10 : 7,8/10.

Nameraná rýchlosť Froot : Bullguard VPN, Ktorá je vyššia?

Rýchlosť downloadu a uploadu je jedným z najdôležitejších parametrov, čo platí aj o Froot a BullGuard VPN.

V priemere sme pri prvej VPN namerali rýchlosť 32 Mb/s, druhá testovaná VPN sťahovala dáta priemernou rýchlosťou 87 Mb/s. FrootVPN tak je o 55 Mb/s pomalší oproti BullGuard VPN.

Zisťovali sme tiež upload, u Froot sme namerali 6 Mb/s. Bullguard VPN v priemere dosahovala 59 Mb/s. Je teda o 53 Mb/s rýchlejšie.

Rýchlosť odozvy bola pri prvej VPN 96 ms. Čas odozvy u BullGuard VPN skript nameral 103 ms. Pretože platí, že čím nižšia rýchlosť odozvy, tým lepšie, tak FrootVPN v porovnaní bola 7 ms horšie.

Výsledok FrootVPN vs BullGuard robí 3/10 : 7/10.

Podarí sa Froot VPN streamovanie Netflixu?

Rýchlosť downloadu je pre odblokovanie zahraničného Netflixu kľúčová, FrootVPN toto vie. Všeobecne stačí spustiť VPN a z ponuky vybrať krajinu, BullGuard VPN odomknúť Netflix nevie.

S aktivovanou VPN je možné odblokovať aj skryté videá na YouTube, Bullguard takú funkciu ponúka. Druhá VPN funkciu odblokovania YouTube videí zvláda.

Každá správna VPN toho vie oveľa viac, nesmie chýbať ochrana pred vyzradením DNS, multi-hop pripojenia a blokovanie malware. Napr. Froot VPN má ochranu pred odhalením DNS a BullGuard napríklad neobsahuje whitelist.

Skóre v sekcii funkcie tak je 7/10 x 9/10.

Prekoná konkurenciu FrootVPN v počte serverov a krajín?

Nižšia ponuka serverov sa môže prejaviť v nižšej rýchlosti VPN, Froot VPN ponúka 150 serverov, v aplikácii BullGuard sme našli celkom 100 serverov. Prvý z dua tak má o 50 viac .

Podobne dôležitý je počet krajín, kde sú servery, u Bullguard VPN bol 55. Druhá VPN má 31, o 15 viac. V tomto porovnaní tak víťazí.

Významný je tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých FrootVPN vie 5. BullGuard v jeden moment pripojí 6 zariadenia. Kompletný prehľad parametrov si prečítajte v článku najlepšie VPN zadarmo.

Ktoré platformy ponúkajú Froot a aké ponúka Bullguard VPN?

Podporované systémy patria medzi najdôležitejšie parametre, FrootVPN zvládne Android a pokrýva prístroje iPhone. Druhá BullGuard VPN iPhone iOS zvláda, prístroje s Androidom štandardne dokáže kryť.

Zdieľanie informácií o používaní VPN užívateľom s políciou sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť svoje sídlo. Froot má domov na Seychelách. Sídlo druhej porovnávanej VPN je vo Veľkej Británii.

Appka Froot nie je v slovenskom jazyku, BullGuard VPN slovensky tiež lokalizovaná nie je.

V známkovaní podporovaných platforiem dosiahla Froot výsledku 9/10, Bullguard VPN získala hodnotenie 9/10.

Cena predplatného Froot VPN verzus BullGuard

Bullguard VPN je možné predplatiť za 3,14 € mesačne, druhú VPN možno mať už za 3,34 € mesačne. Známka za pomer cena/funkcia je 4/10 pre prvé VPN a 4z 10 pre porovnávanú VPN službu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram