STATOČNÁ VDOVA S TROMI HOLČIČKAMI

Eva je na materskej dovolenke a stará sa o svoje tri malé dcéry. Osud k nim bol krutý a dievčatká musia vyrastať bez otecka. Spoločne žijú v malom byte, ktorý vďaka nedostatku úložných priestorov vyzerá ako skladisko a Eva tam nemá žiadne súkromie. Sama si s vyriešením priestoru nevie rady, a tak musel prísť tím z programu Ako sa stavia sen. Na stiesnené priestory sú experti dizajnéri Andrea a Marek.

Premiérový diel Ako sa stavia sen uvidíte v pondelok 14. februára o 21.40 na Prime.

Pred materskou dovolenkou Eva robila asistentku vedenia v marketingovej agentúre. Zosnulý manžel Jiří pracoval v obchode s elektronikou. Spolu ako pár veľa športovali, chodili behať a do posilňovne. V súčasnej dobe ich dve staršie dievčatká Valerie a Izabela chodia do škôlky a najmladší Lilien je s mamičkou doma.

Rodina a dizajnéri Ako sa stavia sen

KEĎ JE MÁLO MIESTA
Byt sa nachádza v paneláku a jedná sa o malé 2KK – obývačka s kuchynským kútom a rozkladací gauč, ktorý už zažil svoje. Na ňom Eva prespáva. Gauč by mal byť na každodenné spanie, ale nie je pohodlný, a tak si tam Eva nosí matrac. V obývačke s ňou spí v postieľke zatiaľ aj najmladšia dcéra. V chodbe stihli s manželom urobiť nosný podhľad. Izbička, kde predtým bývala manželská spálňa, slúži zatiaľ deťom iba na prespávanie, a pretože rodina nemá dostatok úložných priestorov, ale veľa vecí, tak je to zároveň aj také skladisko.

Miestnosti pridala na zaujímavosti fľaškovo zelená sedačka

SÚKROMIE PRE SEBA AJ PRE HOLČIČKY
Eva by si priala predovšetkým poriadnu detskú izbu. Vlastný priestor pre dcérky, kde sa budú rady hrať, učiť sa a pozývať si kamarátov. Podľa Evy by bolo riešením spanie umiestniť na poschodové postele, pod nimi vytvoriť miesto pre hračky, a čo je dôležité – múdro vymyslieť veľa úložných priestorov a pod okno umiestniť miesto na učenie. Čo sa týka štýlu, Eva má rada okrúhle veci, jednoduchý a čistý štýl. Manžel mal rád fialovú, ružovú, červenú alebo oranžovú. Naproti tomu sú Evy ideálnou predstavou bielej steny. Jej dcérky majú rady rozprávku Máša a medveď, Piráty, prasiatko Peppu, Krtka, Ľadové kráľovstvo, Mimone, Odvážnu Vaianu. Dievčatá sú tiež rady v pohybe – veľa času trávia vonku na ihrisku. Najstaršia Valerie plánuje chodiť na rugby. Rodina na ničom netrvá – len potrebujú poriadne úložné priestory – na veci, hračky, bicykle a pod. Na čo sa vrhnú Andrea s Markom? Alebo že by zase urobili skoro celý byt?

Andrea Hylmarová, Marek Povoľný a moderátorka Iva Kubelková

AKO TO VIDÍ DIZAJNÉRI ANDREA HYLMAROVÁ A MAREK POVOĽNÝ
Tentokrát sa prvé nápady rodili dlhšie ako obvykle. Jasno sme mali hneď snáď len v tom, že chceme využiť nejaké decentné farebné kontrasty a že budeme ľahko rozširovať detskú izbu na úkor kuchyne. V detskej izbe sme dlho premýšľali hlavne nad usporiadaním detských postelí, pretože priestor nie je veľký a dostať doň všetko potrebné pre tri deti bol trochu oriešok.

Jedáleň dizajnom a farbami nadväzuje na obývačku

KĽÚČOVÉ BOLI ÚLOŽNÉ PRIESTORY
Najťažšie pre nás bolo pobiť sa s priestorom detskej izby, ale následne aj celkovo s úložným priestorom. Najmä pre Evu, ktorá nemala vlastnú šatníkovú skriňu. To nás doviedlo až k dispozičnej úprave predsiene a naviazanej komory. V tomto mieste vznikli aj novo poňaté dvere, schované do stolárskej konštrukcie.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram